301. Życzenia świąteczne

30 MARCA 2013
admin

To naprawdę coś więcej, niż tylko zwykły przypadek, że słońce tegorocznego wielkanocnego poranka wschodzi (o godzinę) wcześniej, niż zazwyczaj. Wielkanocną prawdą każdego roku jest bowiem fakt, że Słońce Sprawiedliwości (por. Ml 3,20), Światłość ze Światłości (por. Credo), wychodzi z ciemności grobu zawsze wcześniej – zanim z wonnymi olejkami zdążymy doń przybiec i zajrzeć do środka! (por. Mk 16,1-5; Łk 24,1-3).

Jezus Chrystus uprzedził nas wszystkich – zmartwychwstał i żyje – i jako Wiekuista Światłość Wielkiej Nocy towarzyszy nam dniem i nocą oświecając Samym Sobą drogi naszej codzienności. Niech zatem zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa okaże się dla nas wszystkich owocne. Niech żywe i skuteczne Słowo Boga (por. Hbr 4,12) będzie nadal światłem na każdej naszej ścieżce (por. Ps 119,105).

Wszystko to zaś po to, aby każdy z nas mógł dzięki Obecności Zmartwychwstałego i Światłu Ducha Świętego dojść do mieszkania dobrego i miłosiernego Ojca, które jest dla nas przygotowane w niebie – w miejscu, gdzie światło lampy i światło słońca nie będzie już potrzebne, bo tam już sam Pan Bóg świeci nad zbawionymi, którzy wraz z Nim królują na wieki (por. Ap 22,5). Obyśmy i my – po naszej śmierci i po naszym zmartwychwstaniu – mogli do nich dołączyć!

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Błogosławionych dni po Oktawie Wielkiej Nocy!

W imieniu alumnów, moderatorów i pracowników Seminarium

Ks. Sławomir Wasilewski
Rektor WSD w Łowiczu

Podobne