286. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – odpust seminaryjny

8 GRUDNIA 2012

Mszę Świętą koncelebrowali księża przełożeni i moderatorzy Seminarium, a także księża wykładowcy, spowiednicy i księża z Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. We Mszy Świętej wzięli udział również świeccy pracownicy Seminarium, siostry zakonne oraz alumni wraz z zaproszonymi na tę uroczystość rodzicami i bliskimi.

Po komunii świętej mieliśmy okazję duchowo przeżyć Godzinę Łaski, połączoną z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej i krótką modlitwą indywidualną. Na zakończenie ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił nam błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Następnie w refektarzu seminaryjnym odbył się wspólny obiad dla wszystkich zaproszonych gości. Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba skierował do wszystkich zebranych słowo, w szczególny sposób zwracając się do rodziców alumnów. Pasterz diecezji łowickiej podziękował im za przybycie oraz towarzyszenie swoim synom na drodze powołania do kapłaństwa.

kl. Paweł Gontarz