283. Imieniny ks. Biskupa Ordynariusza

6 GRUDNIA 2012

Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta Msza Święta w katedrze łowickiej o godzinie osiemnastej pod przewodnictwem Najdostojniejszego Solenizanta. W uroczystej Mszy wzięli udział znamienici goście, wśród których możemy wyróżnić pierwszego biskupa łowickiego Alojzego Orszulika Biskupa Seniora, Biskupa Pomocniczego Józefa Zawitkowskiego, kanoników trzech kapituł: katedralnej, łęczyckiej i skierniewickiej, przełożonych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego, na czele z Księdzem Rektorem Sławomirem Wasilewskim, kapłanów diecezjalnych, zakonnych i siostry zakonne. W katedrze byli także Przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu Łowickiego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, Bractwo świętej Wiktorii, przedstawiciele wszystkich stanów, a także wiele innych osób ze wszystkich stron naszej diecezji.

Po Komunii Świętej wierni składali życzenia swojemu Pasterzowi. Nie sposób tu wszystkich wymienić, warto tylko wspomnieć, że w imieniu kapłanów życzenia złożył Ksiądz Prałat Mieczysław Iwanicki, prepozyt Kapituły Katedralnej, zaś w imieniu Wyższego Seminarium Duchownego życzenia złożył senior alumnów kleryk Tomasz Gawarecki.

Ksiądz Biskup wyraźnie wzruszony podziękował wszystkim za pamięć w modlitwie i za złożone życzenia, po czym wszystkim zebranym udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Po uroczystej Mszy Świętej zaproszeni goście udali się wraz z Solenizantem na kolację do Wyższego Seminarium Duchownego. Pod koniec spotkania Ksiądz Biskup jeszcze raz podziękował zebranym i po wspólnej modlitwie uroczystość dobiegła końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

kl. Paweł Gontarz