28 września o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!

17 WRZEśNIA 2014
admin

Od siedmiu lat w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko (spowiednika św. Siostry Faustyny) Zespół Iskry Bożego Miłosierdzia kieruje zaproszenie do wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia, aby włączyć się w dzieło apostolatu modlitwy, wychodząc raz w roku na ulice miast z koronką w ręku, prosząc Boga o Miłosierdzie dla nas i świata całego. W tym roku intencją szczególną jest modlitwa za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Patronat honorowy nad tą wspólną modlitwą objął Metropolita Łódzki Arcybiskup Marek Jędraszewski, a patronat medialny Program TVP1 oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

„Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana. Zbieramy się w parach, małych grupkach lub w dużych zgromadzeniach i odmawiamy najprostszą z najpiękniejszych modlitw: Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu kilku minut, możemy oddać je Panu w godzinie miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza, gdzie jest pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.

Zapraszamy także Ciebie i Twoich przyjaciół, byście odważnie wyszli na ulicę i wołali do Boga. Nasza wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki Twojej modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę nawrócenia…” – pisze w zaproszeniu skierowanym do Czcicieli Bożego Miłosierdzia o. Remigiusz Recław SJ.

Koordynatorzy akcji modlitewnej proszą wspólnoty o potwierdzenie tego, że włączają się w akcję, przesyłając e-mail na adres: .

Telefon do kontaktu: 694 292 093

http://gloria.tv/media/vCpRt4tsdzZ

http://www.youtube.com/watch?v=xBOm7l0BsiQ&feature=em-share_video_user

Informacja za Archidiecezja Łódzka

W naszej Diecezji do modlitwy włączyły się miasta: Rawa Mazowiecka i Żyrardów

Podobne