254. Charytatywny koncert symfoniczny „DLA MIKOŁAJA”

22 KWIETNIA 2012
admin

Sama poszła za tym postulatem. Pierwsze działanie to akcja „KOREK”, rozpropagowana na terenie łowickim; akcja, której towarzyszyło wiele instytucji, również nasze Seminarium. Pani Agnieszka bardzo aktywnie prowadziła swoje działania i tak też narodził się pomysł zorganizowania pięknego wieczoru w łowickiej Bazylice Katedralnej. W tworzeniu tego dzieła serca pomogło jej wielu utalentowanych muzycznie osób. Oczywiście głównym bohaterem był mały Mikołaj, który został przedstawiony tego wieczoru wszystkim zgromadzonym, na filmie przygotowanym przez jego rodziców. Więcej o samym Mikołaju można dowiedzieć się na stronie

www.mikolajek.bnx.pl


Całe wieczorne wydarzenie zostało poprowadzone przez Agnieszkę Kłozińską.

W pierwszej części koncertu „DLA MIKOŁAJA” usłyszeliśmy recital organowy Agaty Misiuk oraz Szymona Sobutkowskiego – studentów ZSM im St. Moniuszki w Łodzi. Do tego duetu dołączyły jeszcze Eliza Kędzierska – flet poprzeczny oraz Joanna Sierota – wokal i wspólnie wykonali utwór „Ave Maria” J.S. Bacha, nadając piękny charakter całemu wydarzeniu oraz wprowadzili klimat modlitwy w intencji tego małego człowieka.

W drugiej części koncertu zabrzmiała orkiestra symfoniczna zebrana z terenu takich miast jak Łowicz, Łódź, Sochaczew, Skierniewice. Dyrygował Michał Janocha. W tej części należy wspomnieć o wybitnych łowiczankach, mianowicie o Marcie Kosiorek, która wykonała utwór „Kolorowy Wiatr” z filmu Pocahontas, pozwalając przenieść się nieco w dziecięcy świat kolorów i zabaw oraz Weronice Mańko, która urzekła słuchaczy swą grą na skrzypcach.

Koncert był pięknym muzycznym wydarzeniem wpisującym się w życie łowickiej Bazyliki Katedralnej. Tym większym i cenniejszym, gdyż powstał z potrzeby serca bijącego również dla drugiego człowieka.

Akcja „KOREK” wciąż trwa na terenie Łowicza, dlatego też zachęcamy do włączania się w nią. Dzięki niepotrzebnym nam korkom pomagamy Mikołajowi i jego rodzinie zgromadzić pieniądze na zakup protez kończyn dolnych i górnych.

Zachęcajmy innych i sami nie pozostańmy obojętni wobec tego apelu!

Podobne