251. Kolejny dzień skupienia

27 MARCA 2012

Oprócz księdza Jerzego Skiby, w czasie dnia skupienia świadectwo dała siostra zakonna, która mówiła o swoich negatywnych relacjach z ojcem alkoholikiem. Mówiła, że było to dla niej przez długi czas przyczyną jej zamknięcia się na osobę Boga Ojca, na którego patrzyła przez pryzmat jej ziemskiego taty. Dopiero wówczas, gdy zaprosiła Boga do jaskini swego życia, przełamała się, zdobyła się na to, by niejako „usiąść Bogu Ojcu na kolanach” i wtulić się w Niego.

Ksiądz rekolekcjonista zaproponował także wszystkim alumnom spowiedź z obrazu ojca, w której każdy mógł nie tylko pojednać się z Bogiem, ale także pozwolić na uzdrowienie negatywnych wspomnień. Ksiądz Skiba przypomniał, że relacja każdego człowieka wierzącego powinna być żywą relacją nie tylko z Jezusem Chrystusem, ale także z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym.