233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w diecezji

6 MAJA 2024
Krzysztof Zwoliński

W wielu miejscowościach scenariusz był podobny. Były modlitwy za Ojczyznę, składanie kwiatów pod pomnikami i oddawanie czci Maryi Królowej.

W Łowiczu Msza św. w bazylice katedralnej była głównym punktem miejsko-powiatowych obchodów uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po liturgii włodarze złożyli kwiaty pod pomnikami Synom Ziemi Łowickiej – Bojownikom o Niepodległość oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

W Skierniewicach rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęto w kościele garnizonowym. O godz. 11:00 została odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę. W południe pod pomnikiem niepodległości na placu Jana Pawła II oficjalne delegacje złożyły kwiaty.

Podobnie jak w Łowiczu, i Skierniewicach w Rawie Mazowieckiej wierni spotkali się najpierw na Eucharystii w intencji ojczyzny w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Później na placu Piłsudskiego uroczyście wciągnięto flagę na maszt i odegrano Mazurek Dąbrowskiego.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Podobne