232. Chrystusowy od stóp do głowy – obłóczyny roku III-go

10 LISTOPADA 2011

Poprowadził dla nas ten dzień i wygłosił konferencje ksiądz Adam Domański – obecnie proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.
W czasie tego dnia było wiele chwil, kiedy każdy z nas mógł jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję o przyjęciu stroju duchownego. Tym bardziej sprzyjała temu przyroda, okalająca dom w malowniczym pejzażu wielobarwnych drzew i krzewów.
Sobota 29 października br. to moment szczególny dla nas, a taką atmosferę pomogli nam stworzyć koledzy, którzy wzięli na swoje barki przygotowania tejże uroczystości. Wdzięczni za ogrom włożonej pracy, chcemy podziękować klerykom: Piotrowi Miazkowi i całej asyście, za przygotowanie liturgii; Michałowi Szkupińskiemu, który tego dnia dyrygował scholą WSD, za przygotowanie śpiewów i nadanie podniosłej atmosfery oraz Jakubowi Świerczyńskiemu za wystrój kaplicy, który nadał jej wspaniały klimat poprzez wyjątkową dekorację kwiatami.
W tymże dniu przybyli do nas zaproszeni goście: rodzina, księża z naszych parafii, przyjaciele. W takim gronie bliskich nam osób trzykrotnie wyznaliśmy chęć przyjęcia sutanny i jej godnego noszenia, jako świadectwa przynależności do Chrystusa. Podczas samego momentu obłóczyn towarzyszyło gościom wiele chwil wzruszenia, niejedna łza popłynęła z oczu naszych rodziców i znajomych, ale wszystko to było w blasku naszej radości. Każdy z nas chce nosić strój duchowny, jako znak miłości Chrystusa do świata i być przypomnieniem o czuwaniu nad nim Bożej Opatrzności oraz zachętą do uczynków miłych Bogu. Pragniemy odznaczać się gorliwością w miłości wobec każdego człowieka i wykazywać nieustanną gotowość do służby na wzór Chrystusa Sługi.
Od tamtego momentu naszym strojem stała się sutanna i jako widoczni świadkowie, już następnego dnia, byliśmy posłani do naszych parafii, aby tą wielką radością podzielić się we wspólnocie parafialnej.
Teraz już codziennie, każdego dnia, razem i każdy z osobna, od stóp do samej głowy, chcemy być cali Chrystusowi.