228. Promocja lektorska 23.10.2011r.

23 PAźDZIERNIKA 2011

W minioną niedzielę, o godzinie 16.00 każdy z dotychczasowych 48 ministrantów otrzymał promocję lektorską, która w myśl Konstytucji o Liturgii Świętej „Sacrosanctum Concilium” upoważnia lektora do czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym (por. KL 28). Dalej czytamy w tym dokumencie: „Niech więc lektor wykonuje swój urząd z taką szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego” (KL 29).

Promocji lektorskiej udzielił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki. Skierował on do nowo ustanowionych lektorów między innymi takie słowa: „W dniu 23 października 2011 roku, podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, udzieliłem ci promocji lektorskiej. Cieszę się, że wybrałeś drogę służenia Bogu w Kościele w służbie liturgicznej. Od dnia dzisiejszego będziesz mógł czytać żywe Słowo Boga i dzielić się z innymi radością płynącą z wypełniania tej funkcji. Powinieneś do tej posługi przygotowywać się z największą pilnością. Masz dowieść, że pragniesz służyć Chrystusowi – Najwyższemu Kapłanowi. Niech dzisiejsza uroczystość pozostanie w Twoim sercu do końca życia. Wracaj do niej często, by zgłębiać swoje powołanie chrześcijańskie i umacniać się w gorliwości służenia Bogu i ludziom. Na dalszą drogę życia niech Pan Ci błogosławi”.

Pragniemy się przyłączyć do słów Księdza Biskupa życząc lektorom odwagi w głoszeniu Słowa Bożego oraz tego, aby nigdy żaden z lektorów nie bał się stanąć w obronie imienia Jezusa, który cały jest MIŁOŚCIĄ.

Wszystkich chętnych ministrantów, którzy chcieliby posługiwać przy stole Słowa Bożego, zapraszamy na kursy lektorskie, które już rozpoczęły się w naszym Seminarium. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 13 listopada br. od godz. 14.00 do 16.30. Zapraszamy!!!