221. Czerwcowy turnus rekolekcji dla kandydatów na lektorów

6 LIPCA 2011

W pierwszym turnusie rekolekcji udział wzięło 56 ministrantów z różnych parafii naszej diecezji. Podczas kilkudniowego pobytu w Wyższym Seminarium Duchownym ministranci mieli oni okazję zgłębiać tajniki Pisma Świętego, odkrywać piękno liturgii, uczyć się śpiewu, poprawnego czytania oraz rozważania i przekazywania Słowa Bożego.

Kandydaci na lektorów uczestniczyli we wtorek, 28 czerwca, w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Pięknej Miłości w Domaniewicach, a w czwartek, 30 czerwca, w procesji eucharystycznej u Sióstr Bernardynek w Łowiczu na zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała.

Nie zabrakło również elementów kulturalno-rozrywkowych. Był czas na grę w piłkę nożną, siatkówkę i bilard, wspólne oglądanie filmów, pogodny wieczór połączony z grillowaniem itp.

Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, zaś zwieńczeniem całych rekolekcji była uroczysta Msza Święta pontyfikalna, sprawowana w piątek, 1 lipca, w kaplicy seminaryjnej przez Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziubę i rektora Seminarium księdza Sławomira Wasilewskiego. W czasie tej Eucharystii posługę liturgiczną pełnili – i to bezbłędnie – sami kandydaci na lektorów.

kleryk Piotr Jarota

Przy okazji przypominamy, że II termin rekolekcji dla kandydatów na lektorów wyznaczono na sierpień. Początek w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 18.00, a zakończenie w piątek, 26 sierpnia obiadem.