22.-Łowicka młodzieżowa piesza pielgrzymka na Jasną górę

7 SIERPNIA 2017

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są trzy słowa: „Wstań, Idź, Głoś”. Przed wyruszeniem w drogę pielgrzymi z całej diecezji spotkali się w bazylice katedralnej na uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Razem z ordynariuszem modlili się także biskupi: Wojciech Osial i Józef Zawitkowski, a także rzesza księży wśród których większość to przewodnicy poszczególnych grup.

W nawiązaniu do Ewangelii, w której czytany był opis Przemienienia Pańskiego biskup podkreślił, że to niezwykłe miejsce (Góra Tabor) przywołać jeszcze inne góry, które do niej prowadzą. – Jako cząstki Kościoła mamy wstać iść i głosić zdążając do wspaniałej góry, Jasnej Góry, dziękując Maryi za Jej nawiedzenie nas, naszej diecezji. Idąc do Niej, jako pielgrzymi, tak jak Ona pielgrzymowała od parafii do parafii zanieście Jej nasze podziękowanie za dar nawiedzenia, ufając, że jego owoce umocnią naszą wiarę w Jedynego Umiłowanego Syna, którego chcemy słuchać, za którym chcemy iść i którego naukę chcemy głosić – mówił ordynariusz łowicki.  Wyjaśniając hasło pielgrzymki ordynariusz zauważył, że używając gramatyki jest to tryb rozkazujący, wobec, którego nie ma wyboru. Oczekiwanie spełnienia trzech słów nie jest bezpodstawne, bo to Bóg daje siły do wstania i moc do głoszenia, świadectwa. On formułując takie oczekiwanie wobec nas nie zostawia nas samych – podkreślał bp Dziuba.

W tym roku zaszczyt przewodzenia XXII ŁPPM przypadł grupie fioletowej, idącej pod wodzą ks. Rafała Babickiego, w której pielgrzymują pątnicy ze Skierniewic i okolic. Do rogatek miasta pątników odprowadzili bp Andrzej F. Dziuba, bp Wojciech Osial, a także burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i proboszczem parafii katedralnej ks. Robert Kwatek.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.