215. Święcenia Prezbiteratu

2 CZERWCA 2011

Na początku trochę trudno jest się przyzwyczaić do faktu, że nasi seminaryjni koledzy, do których zawsze zwracaliśmy się po imieniu, są już kapłanami. Jest to oczywiście dla nas wielką radością a jednocześnie zachętą do wiernego trwania w naszym „tak, Panie, chcę iść za Tobą” i wytrwałego postępowania za Jezusem na drodze powołania.

O tym, jak wielka jest godność kapłana, przypomniał ks. Grzegorz Ziąbski na mszy prymicyjnej księdza Łukasza w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie. Z pięknem i radością kapłaństwa łączą się też obowiązki i trudy znoszone dla Chrystusa i Jego Ewangelii. Między innymi o tym przypomniał nam ks. bp Józef Zawitkowski w homilii wygłoszonej podczas Mszy Prymicyjnej księży neoprezbiterów sprawowanej w Seminarium w miniony wtorek.

kl. Łukasz Gawrzydek