197. Misterium Męki Pańskiej

4 KWIETNIA 2011

Wszyscy, znający ks. Piotra z wykładów wiedzieli od dawna, że jest świetnym znawcą liturgii, ale nikt nie wiedział o jego talencie teatralnym. A ten ujawnił się w swoisty sposób właśnie w miniony piątek. Nasz liturgista jest głównym organizatorem, reżyserem, autorem i wykonawcą tekstów poetyckich tegoż przedstawienia.

Na początku wspomniałem o wyjątkowości pruszkowskiego Misterium Męki Pańskiej. Na tę wyjątkowość składało się wiele czynników, z których wymienię chociażby: muzykę znanego zespołu chórowego Vangelis; stroje udostępnione przez sam Teatr Wielki w Warszawie i piękną scenografię.

W rolę postaci biblijnych wcielili się w znakomitej większości: służba liturgiczna i członkowie parafialnych wspólnot młodzieżowych. Należy przyznać, że wszyscy zaangażowani w to przedsięwzięcie wykonali mnóstwo pracy i poświęcili dużo czasu, co dało bardzo dobry efekt.

Po przedstawieniu w krótkiej rozmowie ks. Piotr zachęcił nas – przygotowujących się do kapłaństwa – abyśmy i my starali się kiedyś podejmować takie i inne inicjatywy. Po co? Po to, by – jak stwierdził ks. Waleńdzik – dawać ludziom nieustannie materiał do przemyśleń. Po „Pieśniach Jerozolimskich” – kto wie – być może niedługo także i w naszym Seminarium będzie można obejrzeć podobne przedstawienie.

kleryk Łukasz Lesiak