172. 5 listopada 2010

8 LISTOPADA 2010

W miniony piątek przeżywaliśmy w Seminarium (i poza Seminarium) tzw. Dzień Rektorski, który wypada w imieniny Rektora. Dzień taki jest zawsze dniem wolnym od wykładów i pracy fizycznej, nigdy jednak nie zwalnia z modlitwy. Dlatego piątek rozpoczęliśmy, jak zwykle, Jutrznią.

Po porannej modlitwie brewiarzowej wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył solenizant. Na zakończenie Eucharystii, klerycy Paweł i Robert pełniący odpowiednio funkcje seniora i wiceseniora, w imieniu całej wspólnoty seminaryjnej złożyli ks. Rektorowi życzenia i wręczyli prezent. Alumni życzyli ks. Rektorowi, aby Bóg rozpromieniał nad nim Swe oblicze, obdarzał go pokojem i radością oraz zawsze wspomagał, zwłaszcza w trudnych chwilach. Po Mszy było jeszcze uroczyste śniadanie, po którym klerycy mieli wolne aż do godziny dwudziestej.

Jeszcze tego samego dnia, po wieczornym powrocie do Seminarium, wszyscy powitaliśmy przybyłe do naszej seminaryjnej kaplicy relikwie patronki naszej Diecezji
św. Wiktorii.

O godz. 21.00 modliliśmy się brewiarzową Godziną Czytań ku czci Świętej Dziewicy i Męczennicy, pod przewodnictwem Ojca Duchownego Zbigniewa Przerwy. Po jej zakończeniu rozpoczęła się codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która tego dnia przerodziła się w całonocne czuwanie modlitewne. Przed Jezusem Chrystusem Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana, w bliskości relikwii św. Wiktorii, która odniosła zwycięstwo dzięki Chrystusowi, modliliśmy się w ciszy piątkowo-sobotniej nocy, zmieniając się co godzina.

Dzięki naszemu zaangażowaniu i pomocy łaski bożej udało nam się wytrwać na modlitwie aż po świt. Z samego rana wzięliśmy udział w Jutrzni oraz w uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Wicerektor Dariusz Kuźmiński.

kleryk Łukasz Gawrzydek