169. Sport w naszym Seminarium

23 PAźDZIERNIKA 2010
admin

Pośród wszystkich wykładów, w każdą sobotę spotykamy się na zajęciach wychowania fizycznego. Te zajęcia są obowiązkowe dla każdego kleryka. Jednak obok WF–u, czwartek jest tzw. dniem sportu, w czasie którego po kolacji, każdy chętny może uprawiać sport w dowolny dla siebie sposób. W naszym Seminarium wybór dyscypliny jest obfity, gdyż do dyspozycji mamy: boisko do piłki nożnej, do siatkówki plażowej, mamy również siłownię, salę bilardową i stół do tenisa. Przez cały rok akademicki korzystamy także z sali gimnastycznej pobliskiego gimnazjum oraz z miejskiego basenu. Każdego dnia podczas rekreacji możemy również wyjeżdżać na wycieczki rowerowe.

Od samego początku istnienia nasze Seminarium aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju turniejach sportowych, organizowanych przez inne wspólnoty seminaryjne, władze miejskie czy wspólnoty parafialne. I trzeba przyznać, że z nie małą ilością sukcesów, o czym świadczy pokaźna kolekcja trofeów i medali, które zdobią jedną z naszych sal wykładowych.

Skąd tak obfita obecność sportu wśród przyszłych księży? Otóż sport to nie tylko troska o zdrowie fizyczne, ale, chociażby w naszym przypadku, dobra praktyka przed ewentualną późniejszą posługą wśród młodzieży. Trzeba też pamiętać, że w sporcie bardzo istotne jest również kształtowanie rywalizacji w duchu przyjaźni, zacieśnianie relacji międzyludzkich i co za tym idzie – umacnianie wspólnoty.

Jak to mówią: MENS SANA IN CORPORE SANO…

kleryk Łukasz Lesiak

Podobne