129. Nowi diakoni

21 MAJA 2009

W tym roku Kościół łowicki wzbogacił się o dwóch nowych diakonów. Są nimi kleryk Paweł Muranowicz z parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Białej Rawskiej oraz kleryk Józef Petrynowski z parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława biskupa w Godzianowie.

Na uroczystej Mszy Świętej byli obecni klerycy z wraz z księżmi przełożonymi, księża z naszej diecezji, rodziny nowych diakonów oraz wielu zaproszonych gości. W kazaniu ksiądz biskup Józef podkreślił rolę diakona jako tego, który ma służyć innym w Kościele oraz dziękował rodzicom Pawła i Józefa za to, że oddali ich na służbę Bogu w kapłaństwie.

Po skończonej Eucharystii nowi diakoni mieli wspólne zdjęcie z księdzem biskupem, księżmi przełożonymi i rodzicami. Zaś gdy wyszli z katedry czekali na nich przybyli goście z życzeniami.

Tegoroczne święcenia diakonatu są dla nas tym bardziej radosne gdyż od roku w naszej diecezji nie było ani jednego diakona.