114. Obłóczyny kursu trzeciego

21 PAźDZIERNIKA 2008

Alumni, którzy otrzymali sutanny to kleryk Krzysztof Baranowski z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, kleryk Robert Błaszczyk z parafii pod wezwaniem Świętej Małgorzaty dziewicy i męczennicy oraz Świętego Macieja Apostoła w Bednarach, kleryk Paweł Kaczmarek z parafii pod wezwaniem Św. Andrzeja w Łęczycy oraz kleryk Paweł Olszewski z parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

Na uroczystą Msze przybyli księża profesorowie, proboszczowie i księża pracujący w parafiach z których pochodzą alumni, rodzina oraz znajomi.

W kazaniu ksiądz rektor podkreślił, że przyjęcie sutanny wyraża chęć alumna, który prosi Boga aby go posłał ?na swoje żniwo? oraz gotowość do świadczenia o Chrystusie. Jest to uroczystość lubiana przez wszystkich gdyż dokonuje się widzialna ?zmiana?. Rektor podkreślał, że nie chodzi tylko o tą zmianę zewnętrzną, ale także wewnętrzną.

Po skończonej Mszy świętej nastąpił czas gratulacji i życzeń. Później 4 alumnów rozjechało się do swoich parafii aby przez całą niedzielę dzielić się radością ze swoją wspólnotą parafialną.