113. Inauguracja roku akademickiego 2008/2009

9 PAźDZIERNIKA 2008

W koncelebrze uczestniczyli także: Biskup senior Alojzy Orszulik, Biskup pomocniczy Józef Zawitkowski, księża przełożeni i wykładowcy naszego seminarium oraz zaproszeni goście z innych seminariów. Homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Chojnacki.
Po Eucharystii wszyscy udali się do auli seminaryjnej gdzie ksiądz rektor przywitał przybyłych gości. Później nastąpiło odczytanie dekretu o powołaniu Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu oraz zaprzysiężenie alumna pierwszego roku Tomasza Gawareckiego. Wykład inaugurujący nowy rok akademicki poprowadził ks. prof. dr hab. Franciszka Mickiewicz. Tematem wykładu była osoba świętego Pawła.
Na zakończenie Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba udzielił wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.