100. rocznica erygowania parafii w Miedniewicach

1 LIPCA 2019
ks. Łukasz Antczak

Przez dwa dni mieszkańcy Miedniewic i zaproszeni goście celebrowali 100. rocznicę erygowania parafii. Uroczystościom przewodniczyli biskupi Andrzej F. Dziuba i Wojciech Osial.

Po 100 latach, 23 czerwca, tę samą, lecz odnowioną figurę poświęcił bp Andrzej F. Dziuba. Na uroczystości zgromadzili się ojcowie franciszkanie, parafianie, a także przedstawiciele władz oraz samorządowcy z powiatu i gminy na czele z wójtem gminy Wiskitki Rafałem Miturą, który przyczynił się do odrestaurowania figury. Na postumencie wyryto słowa wdzięczności zarówno ojców franciszkanów, jak i parafian, którzy bez wątpienia są związani z miejscem. – To nasza mała ojczyzna, mała Jasna Góra. Tyle łask tu wyprosiłam… Także ojcowie są dla nas wielkim wsparciem. Każdy z nich jest „specjalistą” w różnych dziedzinach. Wpisali się na stałe w to miejsce, choć nie są tu z nami od stu lat. Także siostry klaryski są częścią naszej miedniewickiej rodziny parafialnej – mówi pani Danuta, parafianka.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości łowickiej redakcji Gościa Niedzielnego.