Anioły tańczyły na balu

6 LISTOPADA 2017
ks. Łukasz Antczak

Zwyczajem ostatnich lat w ostatni dzień października w Woźniakowie k. Kutna odbył się „Bal Aniołów”. Imprezę przeznaczoną dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przygotowało Oratorium im. Bł. Michała Rua, które prowadzą salezjanie. – To nasza propozycja na wspólną zabawę, integrację najmłodszych ze środowiska lokalnego oraz małą ewangelizację – stwierdza ks. Piotr Szlufik, kierownik salezjańskiego oratorium. – Dla wychowawców oraz animatorów, którzy to wydarzenie przygotowali i prowadzili to również okazja do sprawdzenia się, bycia kreatywnym i pomysłowym. Podczas trzygodzinnej zabawy odbyły się tańce integracyjne, quiz o aniołach, konkurs na strój anielski, a każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku w kawiarence.

W wydarzeniu uczestniczyło przeszło sto osób. Warto zauważyć, że „Bal” przyciągnął nie tylko osoby z Kutna, ale i z pobliskich miejscowości, m.in. z Adamowic, Wroczyn, Leszczynka, Dudek, Grabkowa, Zawad i Podczach a nawet z oddalonych od miasta o kilkanaście kilometrów Strzelec. – Dziękuję wszystkim uczestnikom „Balu Aniołów” oraz wychowawcom i animatorom oratorium, salezjanom współpracownikom, moim współbraciom z Woźniakowa oraz Starostwu Powiatowemu, – mówi ks. Szlufik – dzięki którym raz jeszcze anioły balowały w Woźniakowie.

Tekst i zdjęcia: ks. Piotr Szlufik SDB