XV Festyn Rodzinny w Bąkowie

17 SIERPNIA 2017

Świętowanie rozpoczęło się po porannej Mszy św. o 9.00. Dostępne już były pierwsze atrakcje na placu przykościelnym. O 11.30 została odprawiona Suma odpustowa z procesją pod przewodnictwem ks. Piotra Kaczmarka, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Po tej Eucharystii jubileuszowa, bo zorganizowana po raz 15., impreza na dobre zaczęła się rozkręcać.

Na uczestników festynu czekały pyszna grochówka, potrawy z grilla oraz ciasta upieczone przez gospodynie z tutejszej parafii. Ustawiały się kolejki po cegiełki św. Mikołaja. Ich zakup uprawniał do wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Pierwsi na scenie wystąpili artyści z Cyrku O’Bimbolando, którzy zabawiali dzieci przeróżnymi sztuczkami. Następnie zaprezentował się Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Hubertusy”. Potem odbył się pokaz uzbrojenia i walk rycerskich grupy rekonstruktorów „Ferro Aquilae”. W dalszej części festynu odbył się pokaz tańców średniowiecznych w ich wykonaniu.

O 15.00 do akcji wkroczyła grupa „Signum Polonicum”, znana z propagowania polskiej sztuki walki zarówno wręcz, jak i przy użyciu broni. Najpierw jednak członkowie grupy zorganizowali bieg z podziałem na kategorie wiekowe. „Signum Polonicum” pokazali, jak walczy się szablą husarską, palcatami, mieczami oraz techniki zapaśnicze.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.