Wakacyjny kurs dla kandydatów na lektorów

30 CZERWCA 2016

W role wykładowców wcielili się dk. Mateusz Adamski (fonetyka), dk. Szymon Smółka (Pismo święte), dk. Rafał Woronowski (liturgika) i kl. Jakub Kita (śpiew). To był kurs kończący przygotowania do przyjęcia posługi lektora. Jego zwieńczeniem jest egzamin ostatniego dnia turnusu.

Wcześniej kandydaci na lektorów uczestniczyli w kursach przygotowawczych. Ci, którzy mieli bliżej do Łowicza, taki kurs przeszli w seminarium. Pozostali w swoich dekanatach.

– Przyszli lektorzy zostali podzieleni na dwie grupy. Uczestniczyli na zmianę w wykładach. Na podstawie doświadczeń mamy dopracowany program – mówi ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor WSD w Łowiczu, odpowiedzialny za prawidłowe przeprowadzenie kursu.

Pobyt w seminarium kandydatów na lektorów miał charakter rekolekcji. Nacisk położono na wspólnotową modlitwę. We wtorek uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej w kaplicy seminaryjnej przez ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziubę.

II turnus odbędzie się pod koniec sierpnia. Promocję lektorską dla obu grup zaplanowano w październiku.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.