Tam gdzie chrzest przyjął Fryderyk Chopin

16 MARCA 2017

W asyście ministrantów, lektorów i strażaków z 4 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej Czarna Madonna na ramionach ojców, matek, dziewcząt, mężczyzn i wspomnianych druhów strażaków przemierzała Brochów.

– To niesamowite uczucie nieść na ramionach Matkę Bożą, do której pielgrzymują miliony. Wielki zaszczyt, duma, radość, ale też odpowiedzialność i ciężar. Myślę, że miałam siły, by Ją udźwignąć, bo sama mnie do tego wybrała – mówi Roksana Mierzwińska, która niosła ikonę w procesji. – Nie znalazłam się tam przez przypadek. Obraz niosły małżeństwa, powoli tworzące Wspólnotę „Notre Dame”, która ma  uświęcać małżeństwa, pokazywać, jak dążyć do świętości razem, jako mąż i żona. Myślę, że Miriam pomoże nam w tym dziele – dodaje.

W świątyni Królową Polski przywitali proboszcz parafii ks. Paweł Olszewski, delegacja rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., oraz młodzież, która niedługo przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.