Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
2017-05-16
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu uczestniczyła w nabożeństwie fatimskim w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie.
V Niedziela Wielkanocna dla parafian w Starej Rawie była pełna wrażeń. Najpierw ks.Grzegorz Cieślak, prefekt łowickiego seminarium z trzema klerykami – dk. Rafałem Woronowskim, Adrianem Czerwińskim i Krzysztofem Żądło brali udział w niedzieli powołaniowej. Dzielili się swoim świadectwem podczas Mszy świętych.

Zakończeniem wizyty było nabożeństwo fatimskie, które parafianie celebrowali razem z całą wspólnotą seminarium. Nabożeństwu przewodniczył ks. Piotr Kaczmarek, wicerektor seminarium. W czasie kazania mówił o tym, że Maryja nieustannie przypomina nam o tym, że Bóg jest blisko, że nigdy o człowieku nie zapomina.

Po zakończeniu kazania wszyscy modlili się na różańcu przed figurą Matki Bożej Fatimskiej i w procesji wokół świątyni oddawali cześć Maryi w 100. rocznicę objawień w Fatimie

Tekst i zdjęcia: WSD Łowicz
Data aktualizacji: 2017-05-23