Zaproszenia
Diecezja Łowicka ›› Zaproszenia
2017-05-02
362 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
29 maja (w poniedziałek) Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu, rozpocznie się 362 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka, wchodzi do Częstochowy 03 czerwca, powrót autokarami 04 czerwca. Wpisowe wynosi 35 zł. Zapisy są prowadzone u Sióstr Bernardynek w Łowiczu oraz w parafiach. Na pielgrzymkę zapisać się będzie można także na szlaku pielgrzymim.

Łowicka Tradycyjna Pielgrzymka Piesza nazywana jest przez O. Paulinów „Jaskółką” pieszego pielgrzymowania, rozpoczyna bowiem piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jako pierwsza w roku wchodzi na Jasną Górę zawsze na Uroczystość Zesłania Ducha św. Łowicka Pielgrzymka wyruszyła pierwszy raz w 1656 roku, po cudownej obronie Jasnej Góry i tak bez przerwy pielgrzymują pątnicy po dzień dzisiejszy.

W tym roku, podczas pielgrzymki będziemy szczególnie dziękować Matce Bożej, za trwającą w naszej diecezji peregrynację Jej Cudownego Wizerunku.

Przewodnik 362 Pieszej Pielgrzymki Łowickiej
ks. Wiesław Frelek