Zaproszenia
Diecezja Łowicka ›› Zaproszenia
2017-04-20
Zaproszenie na czuwanie powołaniowe do Kutna
Kochana Młodzieży,
Drodzy Chłopcy i Dziewczęta Diecezji Łowickiej

Już po raz trzynasty pragnę Was, wraz z Waszymi kapłanami i katechetami do uczestniczenia w Diecezjalnym Czuwaniu Modlitewnym w intencji powołań do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W swoim Orędziu na 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Papież Franciszek przypomina, że „Wszyscy chrześcijanie są misjonarzami Ewangelii”, co łączy się z tematem roku duszpasterskiego, który jednocześnie stał się hasłem tegorocznego Czuwania: „Idźcie i głoście” (por. Mk 16,15).

W tym roku, kiedy Matka Boża nawiedza poszczególne wspólnoty naszej diecezji w swoim jasnogórskim wizerunku, którego 300-lecie koronacji świętujemy, kiedy wspominamy 100. rocznicę objawień w Fatimie, pragniemy, by właśnie Maryja stała się Przewodniczką w naszej modlitwie. Ponieważ jako pierwsza, tuż po Zwiastowaniu idzie i głosi Jezusa swojej krewnej Elżbiecie (por. Łk 1, 39-45).

Zapraszam Was bardzo serdecznie do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie w sobotę 6 maja na godz. 19:00, abyśmy razem trwając z Maryją na modlitwie, mogli zawierzyć Wasze młode życie i decyzje związane z wyborem drogi życiowego powołania.

Już dziś dziękuję Parafianom na czele z Proboszczem - ks. Mirosławem Romanowskim, którzy nas przyjmą w swojej świątyni tego wieczoru, a także wszystkim, którzy pomogą Wam dotrzeć na nasze modlitewne bycie razem.

W oczekiwaniu na nasze spotkanie z serca Wam błogosławię

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Pliki do pobrania:
Zaproszenie (PDF, 945.04 kB)
Data aktualizacji: 2017-06-23