Nauczanie Pasterskie
Kuria Diecezjalna Łowicka  ›› Nauczanie Pasterskie
2017-04-19
Zachęta Biskupa Łowickiego do różnych form kultu maryjnego w 100-lecie Objawień Fatimskich
Drodzy Bracia i Siostry,
Wszyscy miłujący Matkę Zbawiciela i naszą,

W trwającym okresie Nawiedzenia Ikony Czarnej Madonny we wspólnotach wiary naszej diecezji, przebiegającym pod hasłem Oto Matka Twoja (J 19, 27a), przeżywamy w Kościele powszechnym 100. rocznicę objawień fatimskich. To nie przypadek. Tak jak nie jest przypadkowe kolejne zdanie z Ewangelii Janowej: I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie (J19, 27b).

Pięknym wzięciem do siebie Maryi, stanowiącym nie tylko realizację fatimskiego orędzia, ale i swoiste przedłużenie radości ze spotkania z Nią w Jej jasnogórskim wizerunku, mogą być następujące formy kultu maryjnego, do których z ojcowską troską Was zachęcam:

1. Nabożeństwa fatimskie od 13 maja do 13 października;
2. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca;
3. Codzienna modlitwa różańcowa osobista lub we wspólnocie;
4. Osobista lub w zorganizowanej formie pielgrzymka do sanktuariów maryjnych:
- 3 czerwca 2017 roku: V Ogólnopolska Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę;
- 27 czerwca 2017 roku: Czuwanie Modlitewne dla KŻR w Gietrzwałdzie;
- 6-8 września 2017 roku: I Kongres Różańcowy na Jasnej Górze;
- 23 września 2017 roku: XIII Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Domaniewic.

Niech każdy z Was, Drodzy Bracia i Siostry, w sposób bliski własnemu sercu wprowadza Maryję w swoje problemy, które bywają czasem trudne - problemy własne i problemy innych, problemy rodziny, społeczeństw, narodów i całej ludzkości (Jan Paweł II, homilia wygłoszona w Fatimie 13 maja 1982 r.).

Wasz Biskup
+ Andrzej Franciszek Dziuba

Pliki do pobrania:
Zachęta (PDF, 1464.11 kB)
Data aktualizacji: 2017-10-18