Struktura administracyjna
Kuria Diecezjalna Łowicka  ›› Struktura administracyjna
Zespół Szkół im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach
Dyrektor: Ks. dr Piotr Karpiński
Wojciech Zawadzki Zespół Szkół im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach tworzą trzy szkoły katolickie na różnych poziomach edukacyjnych: liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa.

Założycielem szkół jest Biskup Łowicki, a organem prowadzącym szkoły jest Diecezaja Łowicka. Pierwszą szkołą było Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im.

Księdza Stanisława Konarskiego utworzone przez Ks. Biskupa Alojzego Orszulika w 1998 roku. Następnie w roku 1999, powstało Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego, a w roku 2006, Ks. Bp Andrzej Dziuba powołał do istnienia Szkołę Podstawową im. Ks. Stanisława Konarskiego.

Szkoły katolickie mają wspierać rodziców w wychowywaniu ich potomstwa w duchu wartości chrześcijańskich oraz dobrze przygotować młodych ludzi do dalszej nauki na wyższych poziomach edukacyjnych.

Zarówno Klasyczne Liceum Ogólnokształcące jaki i Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konrskiego mogą poszczycić się bardzo dobrymi wynikami na egzaminach zewnętrznych.

Więcej informacji na temat każdej ze szkół można uzyskać na stronach internetowych placówek: www.klasykskierniewice.pl
Data aktualizacji: 2017-06-28