2017-09-11
Otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach
Na ten dzień czekali nie tylko seniorzy, ale także włodarze miasta i pracownicy pomocy społecznej. Po ponad 20 latach udało się w Skierniewicach zakończyć budowę DPS, która została przerwana ze względu na reformę administracyjną.
Przy ul. Nowobielańskiej 92A został otwarty nowoczesny i doskonale wyposażony Dom Pomocy Społecznej. Inauguracja rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Z ordynariuszem modlili się też proboszczowie skierniewickich parafii, a także okoliczni dziekani i kilku księży. Podczas Eucharystii poświęcona została kaplica znajdująca się w DPS, do której wprowadzony został Najświętszy Sakrament. – Od dziś dom ten ma pierwszego mieszkańca. Jest nim Jezus Chrystus, który dziś się tu wprowadził. Ufam, że jego obecność pomoże wszystkim znaleźć w tym miejscu ciepło, zrozumienie, pomoc i radość – mówił bp Dziuba.

W inauguracji placówki uczestniczyli liczni goście, wśród których byli Mariusz Marasek, przedstawiciel ministra obrony narodowej, posłowie, marszałkowie, przedstawiciele władz miejskich, gminnych i samorządowych, a także przedsiębiorcy, przedstawiciele placówek i stowarzyszeń oraz mieszkańcy.  Gratulacje na ręce Krzysztofa Jażdżyka, prezydenta miasta, nadesłali Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, oraz Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia.

– W 2015 roku podjęliśmy ryzykowną decyzję stworzenia tego domu. Dziś czujemy wielką radość – mówił podczas otwarcia prezydent Jażdżyk. – Czuję się człowiekiem spełnionym. Udało się bowiem wybudować miejski żłobek, a dziś otwieramy dom dla seniorów. Przez lata DPS-y nie kojarzyły się dobrze. Nasz dom daje przykład, jak powinny takie miejsca wyglądać. Nasi dziadkowie zasłużyli na to, by w jesieni życia mieć jak najlepsze, komfortowe warunki – podkreślił.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
[Galeria zdjęć]
Data aktualizacji: 2017-09-19