2017-08-09
Pielgrzymka Młodzieżowy-3 dzień Wysokienice
Trzeci dzień pielgrzymowania rozpoczął się od porannej Eucharystii odprawionej w parafii w Wysokienicach. Mszy św. przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Podczas drogi liczącej 29 km pątnikom duchowo będzie towarzyszył Mojżesz.
Dziś pątnicy mają przed sobą 29 km drogi. Pokonywać ją będą w duchu modlitwy za osoby rządzące, czyniące dzieła miłosierdzia oraz za wszystkich, którzy prosili o modlitwę. Polecać też będą mieszkańców Wysokienic i Jasienia, którzy z wielką serdecznością przyjęli pielgrzymów do swoich domów.

Z każdym kolejnym dniem pielgrzymki godzina pobudki jest coraz wcześniejsza. Podczas Eucharystii na ołtarzu obecne były relikwie św. Dzieci fatimskich, które wędrują razem z pielgrzymami.  W słowach homilii bp Józef Zawitkowski przybliżył pątnikom postać biblijnego Mojżesza oraz wskazał na postać św. Jana Pawła II i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. – Mieliśmy wielkiego Prymasa Tysiąclecia, Mojżesza naszych czasów, który zawierzał życie Maryi. Mamy św. Jana Pawła II, który był Jej wielkim orędownikiem. Dziś wy zawierzacie wszystkie swoje sprawy Matce Bożej. Wędrujecie z Mojżeszem, który otrzymywał wielkie znaki od Pana. Wy starajcie się dostrzegać w drodze nawet te najmniejsze znaki dobroci, serdeczności – prosił bp J. Zawitkowski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
Data aktualizacji: 2017-10-18