Mapa serwisu Książka teleadresowa Mapa diecezji Wyślij kartkę Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Książka telefoniczna Mapa Diecezji
Wiadomości lokalne
Diecezja Łowicka ›› Wiadomości lokalne 
2017-08-11
Pielgrzymka Młodzieżowa- Pierwszy nocleg w Makowie
Tradycją ŁPPM jest, że na pierwszym noclegu w Makowie odbywa się wielki wieczór radości. Pątnicy, choć zmęczeni całym dniem wędrówki tego wieczoru odkrywają w sobie niezwykłe pokłady energii, by dobrze się bawić, integrować i uwielbiać Pana tańcem i śpiewem.
Jak co roku zabawę poprowadził wodzirej, który zachęcał pielgrzymów do wielbienia Pana tańcem, śpiewam oraz do wspólnej zabawy. Taniec belgijski czy tańce lednickie – każdy rodzaj muzyki gromadził na placu muszli koncertowej w Makowie wielu pątników. Także konkursy przyciągały uwagę i wywoływały wiele emocji, m.in. quiz wiedzy o pielgrzymce, konkurencja skakania w workach czy przeciągania liny.

W tym roku po raz pierwszy dodatkową atrakcją była fotobudka, która przez cały czas gromadziła kolejki pątników chcących udokumentować i upamiętnić wieczór radości podczas XXII ŁPPM. Można tu było zauważyć też księży, siostry zakonne, a nawet bp. Andrzeja F. Dziubę, który nie odmówił wspólnego zdjęcia pielgrzymom oraz księżom przewodnikom – Rafałowi Babickiemu i jego zastępcy ks. Tomaszowi Stępniakowi.

Po prawie dwóch godzinach zabawy nadszedł czas modlitwy zakończonej Apelem Jasnogórskim. Modlitwę wieczorną poprowadziła Grupa Fioletowa, zaś błogosławieństwa udzielił bp Andrzej F. Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
[Galeria zdjęć]
Archiwum
‹‹‹
Liczba odwiedzin: 8903171
Data aktualizacji: 2017-10-18
P®esto