2017-05-19
Powitanie ikony MB w Leżnicy Małej
W środę 17 maja ikona Pani Jasnogórskiej przybyła do parafii pw.  Marii Magdaleny. Peregrynującą po diecezji Madonnę z Bliznami witała rzesza wiernych. Procesji i uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial
By w sposób zewnętrzny pokazać Maryi, jak Jej wizyta jest oczekiwana, wierni przygotowali specjalne dekoracje, którymi przyozdobili drogę przejazdu, domy, kapliczki i kościół. Każdy chciał, by Pani z Jasnej Góry została przyjęta godnie i z najwyższymi honorami. O wizycie Królowej świadczył też piękny tron ze złotą koroną. Myśląc o wizycie Matki, wierni nie zapomnieli o najważniejszym - o przygotowaniu swoich serc, o czym zaświadczali spowiednicy.

Po Panią z Bliznami wyszedł tłum wiernych. W procesji powitalnej niesione były chorągwie i sztandary. W procesji szli dorośli, młodzież i dzieci. Nie brakowało kapłanów, lektorów, ministrantów, przedstawicieli kół różańcowych. Pięknie prezentowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i idąca w czerwonych koszulach młodzieżówka OSP. Najmłodsi parafianie na spotkanie z Miriam wyszli z kwiatami w rękach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
Data aktualizacji: 2017-05-23