2017-05-17
Dom Pani Jasnogórskiej w Błoniu
Na niespełna 24 godziny Pani Jasnogórska jako swój dom wybrała pięknie odnowiony kościół w Błoniu. Parafianie podjęli również trud odnowy duchowej. Tłum witający Czarną Madonnę daje nadzieję, że nawiedzenie przyniesie owoce.
16 maja ikonę jasnogórską powitali wierni z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu. Od poprzedniego nawiedzenia wspólnoty przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej minęły 43 lata. Teraz parafia należy do diecezji łowickiej, która obchodzi 25-lecie istnienia. Peregrynacja to wielki dar dla Kościoła łowickiego na jubileusz. Ks. Krzysztof Wasiak, proboszcz parafii w Błoniu, wraz ze swymi parafianami chcą owocnie przeżyć ten czas.

Przed wizytą Niezwykłego Gościa świątynia została gruntownie odnowiona. To samo można stwierdzić o świątyni w sercach parafian. Gorliwie uczestniczyli w misjach poprzedzających nawiedzenie. Słoneczna, ciepła aura harmonizowała z powitaniem, jakie zgotowali miejscowi wierni  Matce Bożej. Przystrojona droga do kościoła, tłum na procesji, która rozciągnęła się na kilkaset metrów, wskazywały na wyjątkowość chwili. Przecież na kolejne nawiedzenie przez Panią z Bliznami, jeżeli się odbędzie, trzeba będzie poczekać może nawet 50 lat.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
Data aktualizacji: 2017-10-18