Mapa serwisu Książka teleadresowa Mapa diecezji Wyślij kartkę Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Książka telefoniczna Mapa Diecezji
Wiadomości lokalne
Diecezja Łowicka ›› Wiadomości lokalne 
2017-01-20
XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek "Domaniewice 2017"
15 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Domaniewicach odbył się koncert galowy XIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wystąpili laureaci miejsc I-III w 4 kategoriach wiekowych, zarówno wśród solistów, jak i duetów.
Przez dwa dni - 13 i 14 stycznia - w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbywały się przesłuchania. W 4 kategoriach wiekowych jury oceniało występy 56 solistów i 20 duetów.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Maciej Salski, dyrygent chórów szkolnych w Piotrkowie Trybunalskim, założyciel Jazzowego Chóru Wytwórni, kierownik Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. W składzie jury byli ponadto Michał Kocimski, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, kierownik muzyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, oraz Sebastian Kondratowicz, kompozytor, autor szeregu sygnałów radiowych i muzyki ilustracyjnej wykorzystywanej w programach telewizyjnych.

- Przez te dni konkursowe dzieci i młodzież dostarczyły nam wielu wrażeń artystycznych. Mieliśmy serce w gardle. Nie przesadzam. Nie byliśmy na to przygotowani. Poziom był bardzo wysoki. Strasznie żałujemy, że mogliśmy wyłonić tylko kilku laureatów w każdej kategorii, bo młodzież mamy przezdolną - mówi M. Kocimski.

Koncert galowy poprowadził Ryszard Ogonowski, przewodniczący Rady Gminy Domaniewice. Otworzyli go wójt Paweł Kwiatkowski i dyrektor GOK Edyta Baleja. Dzięki licznym sponsorom laureaci festiwalu otrzymali nagrody. W finałowym występie, ze względu na ograniczenia czasowe, zaprezentowali się zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa niedzielnego"

Więcej informacji na stronie lowicz.gosc.pl
[Galeria zdjęć]
Archiwum
‹‹‹
Liczba odwiedzin: 8909995
Data aktualizacji: 2017-10-18
P®esto