Mapa serwisu Książka teleadresowa Mapa diecezji Wyślij kartkę Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Książka telefoniczna Mapa Diecezji
Wiadomości lokalne
Diecezja Łowicka ›› Wiadomości lokalne 
23 czerwca 2017
Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Boczkach
W środę 21 czerwca Pani z Jasnej Góry peregrynująca po diecezji przybyła do parafii św. Rocha w Boczkach. Procesji i uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. Na spotkanie z Matką wiele osób przybyło w strojach ludowych. Młodzież z parafii witając Czarną Madonnę odśpiewała Litanię Loretańską po łacinie.

›››

23 czerwca 2017
Procesja z okazji zakończenia oktawy Bożego Ciała w Rawie Mazowieckiej oraz Łowiczu
Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zgodnie z wieloletnią tradycją wierni usypali w kościele oo. pasjonistów dywan z kwiatów, po którym przeszedł celebrans z Jezusem Eucharystycznym. Procesji przewodniczył bp Józef Zawitkowski.

›››

23 czerwca 2017
Przybycie Czarnej Madonny do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu
22 czerwca jasnogórski wizerunek Czarnej Madonny powitali wierni z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Samochód-kaplica, wiozący obraz, przyjechał w towarzystwie policji, straży pożarnej, motocyklistów oraz ciężarówek. W procesji do świątyni ikonę nieśli strażacy, ojcowie, matki, przedstawiciele Rady Parafialnej i młodzież. Uroczystości przewodniczył bp Wojciech Osial.

›››

Archiwum
Liczba odwiedzin: 8641353
Data aktualizacji: 2017-06-23
P®esto