Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Boczkach
W środę 21 czerwca Pani z Jasnej Góry peregrynująca po diecezji przybyła do parafii św. Rocha w Boczkach. Procesji i uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. Na spotkanie z Matką wiele osób przybyło w strojach ludowych. Młodzież z parafii witając Czarną Madonnę odśpiewała Litanię Loretańską po łacinie.

23 czerwca 2017
Procesja z okazji zakończenia oktawy Bożego Ciała w Rawie Mazowieckiej oraz Łowiczu
Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zgodnie z wieloletnią tradycją wierni usypali w kościele oo. pasjonistów dywan z kwiatów, po którym przeszedł celebrans z Jezusem Eucharystycznym. Procesji przewodniczył bp Józef Zawitkowski.

Przybycie Czarnej Madonny do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu
22 czerwca jasnogórski wizerunek Czarnej Madonny powitali wierni z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Samochód-kaplica, wiozący obraz, przyjechał w towarzystwie policji, straży pożarnej, motocyklistów oraz ciężarówek. W procesji do świątyni ikonę nieśli strażacy, ojcowie, matki, przedstawiciele Rady Parafialnej i młodzież. Uroczystości przewodniczył bp Wojciech Osial.

Data aktualizacji: 2017-06-23