Relikwie świętych dzieci fatimskich w Rrzeczycy

24 SIERPNIA 2017

Obecnie relikwie przebywają w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy. Do parafii zawitały w wigilię odpustu, który przypada w dniu Niepokalanego Serca Maryi. Do świątyni zostały wniesione przez dzieci z parafii ubrane w stroje ludowe. Relikwiarz ustawiono przy ołtarzu obok figury Pani Fatimskiej. Po powitaniu w świątyni została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Henryk Linarcik, proboszcz parafii. Na zakończenie Eucharystii dzieci odczytały akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, po którym wszyscy wierni oddali cześć relikwiom przez ucałowanie. Bezpośrednio po Mszy św. odmówiono Litanię do św. Hiacynty i Franciszka. Do późnych godzin wieczornych w kościele trwało czuwanie, w którym uczestniczyli m.in. harcerze.

W dniu odpustu uroczystą sumę odprawił i kazanie wygłosił ks. Paweł Śmigiel z Konina, który wraz z grupą rzeczyckich parafian w czerwcu pielgrzymował do Fatimy. Podczas kazania kaznodzieja przybliżył postaci świętych dzieci, a także trzecią tajemnicę fatimską, zachęcał także do odmawiania Różańca i praktykowania pierwszych sobót miesiąca.  Na zakończenie Eucharystii kapłani i wierni udali się z Najświętszym Sakramentem i relikwiami w procesji wokół kościoła. Odpust uświetniła orkiestra gminna.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego