Pielgrzymka katechetów i nauczycieli

13 PAźDZIERNIKA 2017
W dorocznej pielgrzymce katechetów i nauczycieli diecezji łowickiej wzięło udział ok. 300 osób, w tym liczne grono uczniów. Celem wędrówki był kościół Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.
Zgodnie ze zwyczajem, pielgrzymki co roku przebiegają inną trasą. Tym razem szlak 18. z kolei wyznaczały kościoły w Żelaznej i na skierniewickim Zadębiu. 30 września w 10-kilometrowej wędrówce wzięło udział ok. 300 osób. Niektórzy katecheci zaprosili na pątniczy szlak również swoich uczniów.
Zawiązanie wspólnoty miało miejsce w świątyni parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej. Miejscowy proboszcz ks. Jarosław Wypchło przedstawił historię parafii i kościoła, w którym znajduje się pochodząca prawdopodobnie z XII w. chrzcielnica.
W drodze do pątników dołączyli biskupi łowiccy – biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba i biskup pomocniczy Wojciech Osial. Modlitwę i rozważania podczas drogi prowadził ks. Sławomir Sobierajski z wydziału Nauki Katechetycznej Kurii Łowickiej.
W kościele parafii Miłosierdzia Bożego bp Dziuba przewodniczył Mszy św. Świątynia zachwyca wystrojem wnętrza stylizowanym na wzór cerkwi. Proboszcz ks. Jan Rawa wyjaśnił zebranym cel umieszczenia aż tylu ikon i witraży w stylu wschodnim. Zdaniem proboszcza, Kościół powinien oddychać dwoma płucami – wschodnim i zachodnim, o co dopominał się św. Jan Paweł II.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.