Patriotyczno-religijny wieczór pieśni i poezji w Łowiczu

21 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak

W Przedszkolu Niepublicznym Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament w Łowiczu odbył się patriotyczno-religijny wieczór pieśni i poezji „Póki Polska żyje w nas”. Spotkanie dla rodziców zorganizowali pracownicy placówki.

To pierwsza wieczornica patriotyczna w historii placówki. W piątek 17 listopada jedna z sal zajęć na potrzebę spotkania została specjalnie udekorowana. Zapalono białe i czerwone znicze. Ich kolor nawiązywał do narodowych barw Polski.

– Możemy sobie pogratulować, że wybraliśmy tę chwilę piątkowego wieczoru po to, żeby Polska żyła w nas i potem w naszych dzieciach – mówiła dyrektor przedszkola s. Elwira Kruszewska MSF do uczestników wieczornicy.

Wspólne śpiewanie ułatwiły śpiewniki, które rozdawano przy wejściu na salę. Na początek zaśpiewano „Boże, coś Polskę”. Po chwili ten tekst recytował ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu, przyjaciel placówki.
W rolę prowadzącego wcielił się Dariusz Marczak, jeden z rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii Polski od czasu utracenia niepodległości przez zabory do jej odzyskania 99 lat temu.
Spotkanie uświetnił występ Joanny i Marcina Gałka-Walczykiewiczów, absolwentów Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, którzy zaprezentowali utwory patriotyczne.

Kolejne śpiewali już uczestniczy wieczornicy. Śpiewy przeplatane były recytacją wierszy przez pracowników przedszkola i rodziców. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]