Ks. bp Józef Zawitkowski

Zawołanie biskupie: Servus et filius ancillae
Zajmowane stanowisko
Biskup senior
adres

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej w latach 1992 – 2013

Urodzony 23 listopada 1938 roku we wsi Wał, par. Żdżary. Wyświęcony na kapłana 20 maja 1962 roku w Warszawie. Mianowany biskupem pomocniczym w archidiecezji warszawskiej 26 maja 1990 r. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowoutworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.