Odpust w Boczkach

21 SIERPNIA 2017

Pomysłodawcą jest ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz parafii. Nie krył zaskoczenia odzewem. Nie spodziewał się, że do konkursu przystąpią całe rodziny, a nawet osoby spoza parafii. Tym samym na Mszy św., obok osób w barwnych strojach łowickich, wyróżniały się te, ubrane jak żebrak czy pielgrzym, bo tak zwykle przedstawia się św. Rocha. Wszyscy uczestniczyli w licznej procesji.

Sumie odpustowej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Po Eucharystii uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Przebrało się 18 osób. Jury miało trudne zadanie wybrać te najlepsze stroje, bo wszystkie bardzo się podobały.

Oceniali je dziekan łowicki ks. Robert Kwatek, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i Dorota Osowska, dyrektor Zespołu Szkół w Błędowie. Nagrodami były tablet (ufundował go bp Zawitkowski), rower, drukarka, hulajnoga, deskorolka, piłki, książki, a nawet karnet na przelot samolotem nad Łowiczem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.