Obchody250.rocznicy koronacji cudownego obrazu

13 CZERWCA 2017

Program obchodów był bardzo bogaty. Uroczyste świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 3 czerwca. Tego dnia Mszy św. przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita archidiecezji warszawskiej. Była też procesja z cudownym obrazem przy dźwiękach Litanii do Matki Bożej Świętorodzinnej, napisanej specjalnie na jubileusz i zatwierdzonej prze bp. Andrzeja F. Dziubę. Obraz na ramionach nieśli strażacy w procesji po placu sanktuarium. Dla wielu był to bardzo wzruszający moment. Niedzielne świętowanie zakończył koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej.

W niedzielę zesłania Ducha Świętego Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki. Podobnie, jak dzień wcześniej, w programie były także procesja i koncert, tym razem muzyki reggae.

W kolejnych dniach zaplanowano dzień kapłański i zakonny, a później dzień młodzieży, podczas którego bp Wojciech Osial udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. W obchody wpisała się także Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.