Obchody Diecezjalne Święta Policji

13 PAźDZIERNIKA 2017
Cecha najważniejsza policjanta to służyć drugiemu człowiekowi, ofiarując mu swoje życie – mówił bp Wojciech Osial podczas obchodów Diecezjalnego Święta Policji.

1 października w kościele parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie policjanci diecezji łowickiej obchodzili swoje święto związane z przypadającym pod koniec września wspomnieniem św. Michała Archanioła, ich patrona. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial. Koncelebrowali kapelani policji, w tym gospodarz miejsca ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca i zarazem diecezjalny duszpasterz policjantów.
Doroczna Eucharystia stała się już tradycją. Tak, jak w poprzednich latach, uczestniczyli w niej komendanci powiatowi policji z diecezji łowickiej oraz komendanci wojewódzcy garnizonów mazowieckiego i łódzkiego. Obecna była kompania honorowa ze sztandarem, a także Orkiestra Reprezentacyjna Policji.
– Dziękujemy, że jesteście tam, gdzie my boimy się iść – mówił do policjantów bp Osial. – Dziękujemy za tę piękną, ważną, ale i niebezpieczną pracę. Pracę, która wymaga szczególnej uwagi, męstwa i roztropności, w której nie można pomylić się ani razu, bo giną ludzie – mówił biskup.
W Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich. Swój oddział wystawiła klasa policyjna z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego