Nasi ministranci i lektorzy na Mistrzostwach Polski

5 MAJA 2016

Do Rzeszowa przyjechało prawie 1500 młodych zawodników, którzy oprócz tego, że często chodzą razem do szkoły i przynajmniej dwa razy w tygodniu spotykają się na treningach piłki nożnej, to przede wszystkim wspólnie służą przy Ołtarzu Pańskim, co najmniej raz w tygodniu. Odbywające się mecze na dwunastu halach w Rzeszowie miały wyłonić finalistów XI Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste”.

Organizatorem Mistrzostw był ks. Tomasz Blicharz, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w diecezji rzeszowskiej.

XI Mistrzostwa Polski podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii – ministranci – występowali chłopcy urodzeni w latach 2003- 2006, kolejną kategorią wiekową stanowili lektorzy młodsi, czyli chłopcy urodzeni w latach od 2000 do 2002, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1996 do 1999.

Z naszej Diecezji w Mistrzostwach udział brały drużyny z parafii: św. Macieja i św. Małgorzaty w Bednarach, która zajęła w kategorii lektor młodszy bardzo dobre 4 miejsce w skali całej Polski, św. Katarzyny w Witoni , która w tej samej kategorii zajęła również dobre 6 miejsce w skali skraju oraz parafie: Wszystkich Świętych w Żelaznej (kat. lektor starszy), Nawiedzenia NMP w Regnowie (kat. lektor młodszy), Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników (kat. ministrant), Św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej (kat. ministrant)

Ks. Sebastian Antosik
Diecezjalny Duszpasterz Sportowców