Zaroszenie Biskupa Łowickiego na rekolekcje „Młodzi na Maxa”

15 STYCZNIA 2016

Drodzy Kapłani, Kochana Młodzieży, Siostry i Bracia!

Już za pół roku będziemy świadkami niezwykłych wydarzeń. Dzieląc radość z młodzieżą, która z wielu stron świata przybędzie na „Dni w Diecezji” do naszych parafii, a następnie uczestnicząc z Papieżem Franciszkiem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, przeżyjemy niezapomniane chwile. Zachęcam, zwłaszcza młodych, zarezerwujcie drugą połowę lipca, wpiszcie w wakacyjny kalendarz te wydarzenia i przygotujcie się do nich duchowo oraz organizacyjnie.

Podczas „Dni w Diecezji” – od 20 do 25 lipca br. – spodziewamy się gościć w naszej diecezji ok. 2500 młodych z zagranicy, między innymi z Włoch, Francji, Brazylii, Kanady, Ukrainy, Słowenii… Dziękuję rodzinom, które już zadeklarowały chęć przyjęcia młodych pielgrzymów z zagranicy do swoich domów i zachęcam do tego niezdecydowanych. Młodzież łowicką zachęcam do służby w wolontariacie. Odwagi! Razem, damy radę!

Dnia 25 lipca udamy się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Pragnę, aby młodzi Kościoła Łowickiego przeżyli ten wyjątkowy czas razem, we wspólnocie diecezjalnej, na zorganizowanym w miejscowości Śledziejowice – niedaleko miejsca papieskiej celebry – polu namiotowym o nazwie „Miasteczko Łowickie pod Krakowem”. Oferujemy 2000 miejsc.

Kochani Młodzi!

Abyście duchowo przygotowali się do tych pięknych i wyjątkowych wydarzeń, polecam Wam ewangelizacyjne rekolekcje „Młodzi na maxa” w Kutnie – Woźniakowie, w ramach czterech– lutowych – turnusów, od czwartku do niedzieli. Będę z Wami podczas każdego z nich. Dla tych, którzy już uczestniczyli w takich rekolekcjach proponuję „Młodzi na maxa 2” w Żdżarach.

Rejestracja dla zainteresowanych wyjazdem na ŚDM oraz udziałem w rekolekcjach „Młodzi na maxa” odbywa się na stronie www.sdmlowicz.pl. Tam też znajdziecie informacje szczegółowe dotyczące proponowanych wydarzeń.

Polecam te dzieła modlitewnej pamięci wszystkich diecezjan, a zwłaszcza Kół Żywego Różańca. W ten sposób wyraża się wspólna troska o młode pokolenie, o ich i naszą przyszłość.

Na owocne przygotowanie duchowe i organizacyjne do Dni w Diecezji i Światowych Dni Młodzieży, z serca Wam błogosławię

Wasz Biskup
+ Andrzej F. Dziuba