Zaproszenie Ministrantów, Lektorów i Ceremoniarzy Do wzięcia udziału w IV Diecezjalnym Dniu Liturgicznej Służby Ołtarza

1 CZERWCA 2017

Drodzy Młodzi Przyjaciele,
Drodzy Ministranci, Lektorzy i Ceremoniarze,

Zbliża się zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej po naszej diecezji. Zapewne macie dobrze w pamięci niedawne nawiedzenie Cudownego Obrazu w Waszej parafii. Myślę, że dla wielu z Was spotkanie z Maryją Matką było umocnieniem w Waszej gorliwej służbie Bożej przy ołtarzu.

Dlatego pragnę zaprosić Was do Łowicza, 24 czerwca na godz. 11.00, na Stary Rynek, gdzie z wiernymi z całej diecezji, przed Obrazem Nawiedzenia będziemy wspólnie dziękować za dar Maryi dla naszego łowickiego kościoła.

Liczę na to, że nie zabraknie Was w tym radosnym dziękczynieniu.

Zabierzcie ze sobą komże i alby, w których będziecie uczestniczyć w czuwaniu
i Mszy Świętej. Z myślą o Was przygotowany zostanie specjalny sektor blisko ołtarza.
Po uroczystościach każdy z Was jest zaproszony na posiłek. Przybądźcie więc razem z Waszymi duszpasterzami jak najliczniej. Niech Wasza obecność wpisze się pięknie w ten już IV Dzień Ministranta i Lektora.

Z radością na nasze spotkanie w Łowiczu

+ Andrzeja Franciszek Dziuba