Kościół Łowicki bogatszy o 38. nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

14 CZERWCA 2017

To mężczyźni, którzy będą pomagać kapłanom udzielać Komunię św. podczas Mszy św. lub zanosić Najświętszy Sakrament chorym. Zostali wyznaczeni do pełnienia tej posługi przez swoich proboszczów. Przygotowywali się na specjalnym kursie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu, obejmującym wykłady z liturgiki i teologii. Uczestniczyli też w rekolekcjach formacyjnych w Spale.

12 czerwca Mszy św. z błogosławieństwem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przewodniczył bp Dziuba. Koncelebrowali ją księża z parafii, z których wywodzą się szafarze. W Eucharystii uczestniczyły też ich rodziny. To druga promocja szafarzy w historii diecezji łowickiej. Poprzednia odbyła się dwa lata temu.

– To jest wielki dar dla Kościoła, a konkretnie dla poszczególnych parafii. Dlatego przyjmujemy ten dar i uświadamiamy sobie, że z nim zobowiązane są określone drogi naszego życia, które w niczym nie mają naruszyć zobowiązania małżeńskiego i rodzinnego. Mają sprzyjać, mają wspierać tę drogę powołania poprzez wyjątkową bliskość z Jezusem Chrystusem, ofiarowywanym innym – mówił w homilii bp Dziuba.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia Pietrzak Damian

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.