Koncert na cześć Maryi Panny w Rzeczycy

17 SIERPNIA 2017

Artyści przybyli do parafii na zaproszenie ks. proboszcza Henryka Linarcika. Podczas niezwykłego, pełnego ciepła i emocji koncertu artyści zaśpiewali nie tylko pieśni maryjne, ale i utwory klasyczne, a także dobrze znane wszystkim pieśni religijne: „Barkę” i „Czarną Madonnę”. W śpiew tych ostatnich natychmiast włączyła się publiczność, która po każdym utworze gromkimi oklaskami nagradzała artystów.

Anna Cymmerman, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, zachwyciła publiczność śpiewem „Ave Maria” różnych kompozytorów. Publiczność usłyszała m.in. „Ave Maria” Cacciniego, Schuberta, Gounoda, a także jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów – Michała Lorenca. W związku z niedawną rocznicą wybuchu powstania warszawskiego artystka z niekrytym wzruszeniem, które natychmiast stało się udziałem publiczności, zaśpiewała także „Kolędę Warszawską”. Równie poruszający był utwór napisany przez ojca Bogusława Palecznego „Cygańska Madonna”, który sopranistka przygotowała specjalnie na koncert w Rzeczycy.

Równie gorącymi oklaskami nagradzano także śpiew Jacka Malanowskiego, który wykonał m.in. „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego, „You Raise Me Up”, a także swoje utwory „Kto poda rękę” i napisaną dla córki „Twoją małą dłoń”. Artyści wykonali także kilka utworów wspólnie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego