Ikona MB w Kamionie Sochaczewskim

17 MARCA 2017

W środę 15 marca w świątyni niezwykłego Gościa witali przedstawiciele rodzin, dzieci i młodzieży, a także ks. Łuczak. Kapłan przypomniał wiernym, że Pani Jasnogórska ostatni raz przebywała w parafii dokładnie 60 lat temu. Sam nie krył przy tym radości i wzruszenia. – To jest niesamowite przeżycie! Mówiąc językiem medialnym, z wysokiej półki. Wysoką półką jest nie tylko to, Kogo się gości, ale także jak wiele trzeba wymagać od siebie. Wydaje się niekiedy, że Ewangelia, słowo Boże są nam znane i proste, ale gdy się spojrzy w te ciemne oczy, wszystko, co było dotychczas pewnością w życiu, staje się niepewnością. Człowiek uświadamia sobie, jak wiele brakuje mu w tej wędrówce przez życie. Sumienie jest niesłychanie poruszone – wyznał ks. Łuczak. Proboszcz sochaczewskiego Kamiona nie ukrywał, że Maryja jest mu bardzo bliska. Miłość do Matki Pana nie tylko potwierdzał słowami, ale i śpiewem swojej ulubionej pieśni: „Piękna Tyś jest jak słońce”.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial, który do wiernych skierował także słowo Boże. Kaznodzieja za św. Elżbietą pytał: „A skądże mi to, że Matka Pana mojego przychodzi do mnie?”. – Pytamy, bo czujemy, że nie jesteśmy godni – mówił.  – Kiedy mamy problemy, jedziemy do Niej do Częstochowy, by się wypłakać. Dziś Ona przyszła do nas. Dziś tu jest Częstochowa. Wpatrujmy się w Jej wiarę. I starajmy się zrozumieć, co znaczy godnie Ją przyjąć. Przyjąć Maryję to znaczy Ją naśladować. To tak, jak Ona przyjąć i uwierzyć Słowu – mówił bp Osial, który zachęcał także wiernych do tego, aby po słowo Boże sięgali tak często, jak po komórkę. – Szatan kradnie nam słowo Boże. On chce, abyśmy Pisma Świętego nie otwierali – przekonywał.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.