I Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

26 SIERPNIA 2017

9 września na placu przy muszli koncertowej w Łowiczu od godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie młodych z diecezji. Do tej pory taki spotkania były formą przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po 3 latach pracy i spotkaniu młodzieży z papieżem Franciszkiem wszelkie akcje, wydarzenia zaczęły gasnąć. Jednak w serach młodych ludzi wciąż tli się ogień i zapał do angażowania się w życie Kościoła i uwielbianie Chrystusa. To od nich wyszła inicjatywa zorganizowania takiego spotkania.

Głównymi pomysłodawcami są ks. Jacek Zieliński – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz kilka osób ze wspólnoty Emmanuel działającej w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. – Czasem mam wrażenie, że ludzie młodzi znają Kościół tylko z jednej strony, nie widzą bogactwa jakie On w sobie ma. Młodzi nie wiedzą często, jak barwny i piękny jest Kościół, ile jest wspólnot, radości i uwielbienia. My widzieliśmy to podczas przygotowań do ŚDM i chcemy to kontynuować, by młodzi mieli swoje miejsce w Kościele i dobrze się w nim czuli, jednocześnie pogłębiając swoją relację z Chrystusem. To jest najważniejsze, by On był w centrum, a my w tej wspólnocie, razem z Nim, mieli z tego wiele radości, że możemy coś razem stworzyć na Jego chwałę – mówi Weronika Szczepańska.

Formuła koncertu zakłada, by cała społeczność diecezji mogła skupić się na przeżywaniu koncertu i uwielbienia. Młodzi przygotowują tylko oprawę muzyczną Eucharystii kończącej spotkanie i zawiązanie wspólnoty. Podczas koncertu wystąpią Grzegorz Kloc – autor piosenki „Powrót Łazarza”, która stała się hymnem spotkania i słowami „czy gotowy jesteś dziś wstać?” zachęca do podjęcia wyzwania. Obok wokalisty wystąpi także Dobromir Makowski, założyciel fundacji „Młodzi dla Młodych” oraz centrum młodzieżowego. O potędze Miłości swoją postawą i muzyką opowiadać będzie duet „Jedno Ciało”. Wystąpi także zespół „Spes Nostra”, w którego składzie grają księża, którzy zakładali zespół jako klerycy WSD w Łowiczu. Każdy z wykonawców podzieli się także swoim świadectwem wiary.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.