Powitanie MB w parafii św. Barbary w Głownie

4 CZERWCA 2017

Powitanie Czarnej Madonny wypadło 2 czerwca. Od poprzedniego nawiedzenia minęły prawie 43 lata, ale wtedy parafia należała do ówczesnej diecezji łódzkiej. Z kościoła do miejsca powitania było ok. 1 km. Do procesji przyłączali się kolejni mieszkańcy. Spora grupa oczekiwała na rogu ulic Sikorskiego i Sucharskiego. To tam przyjechał samochód z obrazem. Ramy ikony ucałowali bp Wojciech Osial i ks. Andrzej Kapaon, proboszcz parafii św. Barbary. Gdy delegacja mężczyzn uniosła obraz do góry zebrani uklękli.

W procesji ikonę nieśli ojcowie, matki, rycerki Niepokalanej, strażacy i członkowie Rady Parafialnej. W świątyni Matkę Bożą najpierw powitał ks. Kapaon, potem przedstawiciele parafian – dorośli, dzieci i młodzież. Przy ustawionej w honorowym miejscu ikonie sprawowana była Msza święta.

– Rozpoczęliśmy nasze modlitwy od uroczystego głoszenia Ewangelii, opowiadającej o tym, jak Maryja nawiedziła Elżbietę. I tak jak wówczas, tak i dzisiaj rzeczywistość nawiedzenia uobecnia się. Ta Ewangelia jest żywa. Maryja nawiedza nas. Nawiedza parafię, ale konkretnie nawiedza nasze życie – mówił w homilii bp Osial.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.